• Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:4/3 Çankaya, Ankara
  • +90 534 209 69 35, +90 534 209 69 35
  • info@gokceozel.com.tr
  • Pzt-Cum: 08:00 - 19:00
    Cmt: 10:00 - 16:00
Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:4/3 Çankaya, Ankara

Dolgu

Yaşlanma süreci ile birlikte yüz derisi özellikle de elmacık kemikleri, çene ve göz altı bölgesi sıkı ve dolgun görünümlü yapısını yitirmektedir. Dolgu uygulamaları ile cilt ve yumuşak dokularda kaybolan hacmi yerine koyarak yüzü yeniden biçimlendirmek ve yaşlanma belirtilerinden arındırmak mümkün olabilmektedir. Dolgu uygulamalarında kullanılan hyalüronik asit, insan vücudunda doğal olarak bulunan bir maddedir. Dolguların erime süresi kullanılan dolgu ürününe ve uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterir. Dudak bölgesi gibi hareketli alanlarda 8-10 ay kalırken, kemik üstünde 12-18 ay kadar kalıcılık mevcuttur. 

Her tıbbi uygulamada olduğu gibi, hastanın ihtiyaçlarının ve genel sağlık durumunun tespiti sonrasında yüz bölgesinde dolgu uygulamasına gerek duyulan alanlar belirlenmektedir. Dolgu uygulamaları öncesinde anestezi kremleri kullanılarak hastanın ağrı duyması tamamen engellenir.

Dolgu uygulaması oldukça pratik bir medikal müdahaledir ve iyileşme süreci bulunmamaktadır. Kişi uygulamanın hemen sonrasında yaşamına sorunsuzca geri dönebilmektedir ancak uygulama yapılan alanda birkaç gün ödem olması doğaldır. Bu ödemler, hafif şişkinlikler ve kızarıklıklar geçicidir ve uygulamadan birkaç gün sonra tamamen normale dönecektir.