• Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:4/3 Çankaya, Ankara
  • +90 534 209 69 35, +90 534 209 69 35
  • info@gokceozel.com.tr
  • Pzt-Cum: 08:00 - 19:00
    Cmt: 10:00 - 16:00
Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:4/3 Çankaya, Ankara

Revizyon Rinoplasti

Revizyon Rinoplasti, daha önce ameliyat olmuş fakat burundaki şekil bozuklukları ile nefes alma problemleri devam eden ve bu sorunlarla birlikte ortaya çıkan psikolojik etkileri de düzeltmeyi amaçlayan bir operasyondur.  Bu operasyon Rinoplasti ameliyatlarına oranla daha zordur. Hasta beklentisinin yüksek olduğu ancak buna karşın başarı oranının ilk ameliyata göre daha düşük olabileceği bir cerrahidir. Ayrıca hassas bir cerrahi birikim gerektiren ve titizlikle yapılması gereken bir ameliyattır.

Operasyon, daha önce gerçekleşmiş ameliyat sonrası ortaya çıkan sorunların tedavisi amacıyla uygulanır.  Burnun yeniden şekillendirilmesi ve yüzle uyumlu estetik bir görünümün sağlaması hedeflenir. Burun sırtındaki çökme (semer burun deformitesi), burun sırtındaki kemer görünümü, septum deviasyonu (kemik eğikliğinin), burun içindeki veya dışındaki doku kaybındaki artış, burun etlerinde şişlik ve bunlara bağlı nefes alma şikayetlerinin ortadan kaldırılmasını amaçlar.

Operasyon yaklaşık 2,5-3 saat sürmektedir. Hastalar ameliyattan sonra 1 gece hastanede misafir edilir. Bu süreçte iyileşmeyi hızlandırıcı tedaviler ve soğuk uygulamaları yapılır. Kıkırdak ve kemikler gibi hassas bölgeleri korumak adına alçı ve ortası delik olan bir silikon tampon konulur. Silikon tamponlar 2 gün sonra, burun ucu dikişleri 7 gün sonra alınır ve hasta günlük yaşamına döner.