• Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:4/3 Çankaya, Ankara
  • +90 534 209 69 35, +90 534 209 69 35
  • info@gokceozel.com.tr
  • Pzt-Cum: 08:00 - 19:00
    Cmt: 10:00 - 16:00
Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:4/3 Çankaya, Ankara

Dudak Dolgusu

Yaşın ilerlemesiyle birlikte dudaklar hacimlerini kaybedebilirler, bu durum dudaklardaki yağ dokusunun bozulması ve kaybolması sebebiyle gerçekleşir. Bunun yanında dudaklar doğuştan veya başka sebeplerle de ince yapıda olabilir. Böyle durumlarda dudakların yeniden yapılandırılması, hacim ve görünürlük kazanması için dudak dolgusu uygulanarak dudaklar daha estetik bir görünüme kavuşturulur. Dudak dolgusuyla kalınlaştırma ve yeniden şekil verme işlemi en çok tercih edilen estetik operasyonlardandır. Dudakların başta burun olmak üzere yüzün genel hatlarıyla uyumlu hale gelmesi yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır ve etkileyici görünüm sağlar.

Her tıbbi uygulamada olduğu gibi, hastanın ihtiyaçlarının ve genel sağlık durumunun tespiti sonrasında yüz bölgesinde dolgu uygulamasına gerek duyulan alanlar belirlenmektedir. Dudak dolgusu işlemleri lokal anestezi altında gerçekleşir. Anestezi, işlem sırasında enjeksiyondan kaynaklanabilecek ağrıyı ortadan kaldırmak için kullanılır.

Dudak Dolgusu uygulaması oldukça pratik bir medikal müdahaledir ve iyileşme süreci bulunmamaktadır. Kişi uygulamanın hemen sonrasında yaşamına sorunsuzca geri dönebilmektedir ancak uygulama yapılan alanda birkaç gün ödem olması doğaldır. Bu ödemler, hafif şişkinlikler ve kızarıklıklar geçicidir ve uygulamadan birkaç gün sonra tamamen normale dönecektir.