• Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:4/3 Çankaya, Ankara
  • +90 534 209 69 35, +90 534 209 69 35
  • info@gokceozel.com.tr
  • Pzt-Cum: 08:00 - 19:00
    Cmt: 10:00 - 16:00
Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:4/3 Çankaya, Ankara

Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma operasyonu, kaşlardaki görünüm bozukluklarını ortadan kaldırmayı ve mimikleri daha canlı hale getirmeyi amaçlayan ve sıklıkla tercih edilen operasyonlardan biridir. Yaşlanma ve çevresel faktörlere bağlı olarak kaş bölgesinde sarkma, solma, dökülme gibi problemler oluşmaktadır. Bunun yanında yüzün genelinde kırışıklık ve çizgilere sahip olan kişiler de bu sorunları ortadan kaldırmak için tercih eder. Bu operasyon en erken ergenlik dönemini henüz tamamlamış olan bireylere uygulanabilir ancak bununla birlikte herhangi bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Saçlı deride açılan küçük kesiler yardımıyla kaş bölgesinin kaldırılması ve cildin gerginleştirilmesi şeklinde gerçekleştirilen bu işlem sonrası hem kaş bölgesi kaldırılır hem de ciltte gerginleşme meydana geldiği için kırışıklıklar, çizgiler azalır. Ayrıca kaş kaldırma işlemi yüzün genel yapısını da desteklediği için görünümü genel olarak güzelleştirir.

Uygulanacak olan tedavi yöntemine bağlı olarak iyileşme süreci 3 ila 5 gün arasında değişmektedir. Operasyon sonrası kızarıklık, şişlik ve morarma gibi durumlar görülebilir ancak bu durum birkaç gün içinde ortadan kalkar. Eğer dikiş uygulanmışsa 5 ila 7 gün arasında alınır ve hasta normal yaşamına dönüş yapabilir.