• Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:4/3 Çankaya, Ankara
  • +90 534 209 69 35, +90 534 209 69 35
  • info@gokceozel.com.tr
  • Pzt-Cum: 08:00 - 19:00
    Cmt: 10:00 - 16:00
Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:4/3 Çankaya, Ankara

Göz Altı Işık Dolgusu

Uykusuzluk, genetik etkenler, düzensiz beslenme ve stresli hayat estetik sorunları da beraberinde getirir. Bunlardan birisi de göz altında yaşanan morluklar ve çökmelerdir. Bu sorunların tedavisinde göz altı ışık dolgusu kullanılır. 

Dolgu uygulamalarında kullanılan hyalüronik asit, insan vücudunda hali hazırda bulunan doğal bir maddedir. Dolguların erime süresi kullanılan dolgu ürününe ve uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterir. Göz altı gibi hareketin alt yüz bölgesine göre daha az olduğu bölgelerde 12-18 ay kadar kalıcılık mevcuttur. Uygulama öncesinde anestezi kremleri kullanılarak hastanın ağrı duyması tamamen engellenir.

Göz Altı Işık Dolgusu uygulaması oldukça pratik bir medikal müdahaledir ve iyileşme süreci bulunmamaktadır. Kişi uygulamanın hemen sonrasında yaşamına sorunsuzca geri dönebilmektedir. Uygulama yapılan alanda birkaç gün ödem olması doğaldır. Bu ödemler, hafif şişkinlikler ve kızarıklıklar geçicidir ve uygulamadan birkaç gün sonra tamamen normale dönecektir. Bu uygulama diğer dolgu uygulamaların aksine deri altına değil, kemik üzerine uygulanır. 

Göz altı dolgu uygulaması iğne ile yapılabildiği gibi kanül ile de gerçekleştirilir. Ben hastalarıma göz altı dolgu uygulamasını kanülle gerçekleştirmekteyim. Kanül, dolgu vermede kullanılan ucu künt bir aparattır.  Göz çevresi gibi ağrı açısından hassas ve damar yönünden zengin bir bölgede, göz altı parlaklığı istemi ile başvuran hastalara iğne ile yapılan işlemler her zaman değil ama bazen ağrılı olabilir ve damarın iğne ile hasarı sonucu kanamaya bağlı uzun süre morluğa neden olabilir. Kanül hem ağrı ve acıyı ortadan kaldırır hem de kanama riskini en aza indirir. Tecrübeli ellerde yapıldığında sıfır kanama ile 5 dakikayı geçmeyen bir işlemdir ve işlemden hemen sonra hasta günlük rutinine dönebilir. 

İşlemden sonra 15 gün boyunca bol su tüketilmesi önerilmektedir. 15 gün sonra kontrol amacıyla hasta tekrar değerlendirilir.