• Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:4/3 Çankaya, Ankara
  • +90 534 209 69 35, +90 534 209 69 35
  • info@gokceozel.com.tr
  • Pzt-Cum: 08:00 - 19:00
    Cmt: 10:00 - 16:00
Mustafa Kemal Mah. 2133. Sk. No:4/3 Çankaya, Ankara

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği yaşlanma veya başkaca sebeplerle üst veya alt göz kapağındaki dokuların gevşemesi nedeniyle meydana gelen deformasyon ve sarkmaları düzeltmek amacıyla yapılır. Bu operasyon genellikle estetik kaygılarla görünümü güzelleştirmek için yapılır. Bazı vakalarda ise görünümü düzeltmenin yanında göz kapaklarındaki ağırlık ve görmeye engel olan bozuklukları da düzeltir. Alt göz kapağı ve üst göz kapağına ayrı ayrı müdahale edilebildiği gibi alt ve üst göz kapağına birlikte de müdahale edilebilir. Göz kapağı estetiği operasyonu kaş düşüklüğü, yüz sarkması veya göz kapağı düşüklüğünün giderilmesi operasyonlarıyla birlikte gerçekleştirilebilir.  

Üst göz kapağının doğal çizgileri üzerinden kesilerle bu bölgede gerekli görülen cilt, kas, yağ dokularına müdahale ile üst göz kapağına şekil verilir. Alt göz kapağı operasyonu ise alt kirpikli kenar dibinden veya göz kapağının iç tarafından yapılır. Göz kapağına yapılan müdahalede amaç gevşemiş dokuları sıkılaştırmaktır. Bazen bu müdahaleler, kaş kaldırma, badem göz veya yüz germe işlemleri ile birlikte yapılabilir. 

Yapılan işlemin ağırlığına göre hasta aynı gün de taburcu edilir. Genellikle 5-6 gün içerisinde dikişler alınır, bu süre sonunda yüzdeki ödemler önemli oranda azalır.